Відділ освіти Генічеської районної державної адміністрації Херсонської області
ПЕРЕМОГА У КОНКУРСІ
16 грудня 2017 року на базі Херсонської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів №27 з поглибленим вивченням інформатики та іноземних мов Херсонської міської ради було проведено ІІІ (обласний) етап XVIIІ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика, в якому прийняла участь команда кращих знавців українського слова Генічеського району: Сузанська Дар’я, учениця 8 класу Генічеської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1 Генічеської районної ради Херсонської області; Притула Тетяна, учениця 9 класу навчально-виховного комплексу «Гімназія – спеціалізована школа І ступеня з поглибленим вивченням іноземних мов» Генічеської районної ради Херсонської області та Бєлєхова Анна, учениця 10 класу навчально-виховного комплексу «Гімназія – спеціалізована школа І ступеня з поглибленим вивченням іноземних мов» Генічеської районної ради Херсонської області, яка посіла І місце на даному етапі конкурсу.
Вітаємо Бєлєхову Анну та її наставницю Золотаренко Альону Віталіївну, вчителя української мови та літератури з високим результатом!
Бажаємо юним мовознавцям та їх наставникам подальших перемог!
День Збройних Сил України
6 грудня наша країна відзначала День Збройних Сил України. Мужні, сміливі, відважні, витривалі – ось які вони, наші українські військові. Щоб відповідати високим стандартам сучасного військового, потрібно заздалегідь готуватися до захисту рідної України.
Традиційно в спортивному залі НВК "Генічеська школа І-ІІІ ступенів №3 - дошкільний навчальний заклад" Генічеської районної ради Херсонської області пройшли змагання, приурочені до відзначення Дня Збройних Сил України. У конкурсах «Перетягування ливни», «Стройова підготовка», «Знавець історії Збройних Сил України», «Комплексна силова вправа» та естафета приймали участь команди юнаків з 16 шкіл району, які в запеклій боротьбі виборювали право бути найсильнішими, найспритнішими, найдружнішими, найвитривалішими.
За підрахунком балів перемогу здобула команда Фрунзенської загальноосвітньої школи Генічеської районної ради Херсонської області, ІІ місце посіли учні Петрівської загальноосвітноьї школи І-ІІІ ступенів Генічеської районної ради Херсонської області, ІІІ місце зайняла Партизанська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів Генічеської районної ради Херсонської області. Після закінчення змагань переможці були нагороджені грамотами відділу освіти Генічеської районної державної адміністрації Херсонської області.
День української мови та писемності
09 листопада - день вшанування пам’яті Преподобного Нестора-Літописця, українська спільнота відзначала Свято української писемності та мови. З цієї нагоди у всіх закладах загальної середньої освіти району було проведено ряд заходів під гаслом «Мова – коштовний скарб народу»: тематичні виставки плакатів і малюнків, інформаційні хвилинки, тематична лінійка «Мова і писемність у цікавих фактах».
Учні разом з вчителями взяли участь у написанні XVII Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності.
Проведені заходи ознайомили учнів з історією виникнення української писемності та мови; довели, що рідна мова – це духовна святиня; сприяли розвитку у дітей почуття національної гідності, єдності, а також вихованню любові до національних традицій, народної мудрості, до краси і гармонії рідного слова.
Учень із Генічеська посів І місце у Всеукраїнській дитячій мистецькій акції «Мій Шевченко – мій світ»
Вітаємо учня 3-Б класу Генічеської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1 Генічеської районної ради Херсонської області Трощіна Богдана, який посів 1 місце в IV Всеукраїнській Мистецькій акції для обдарованих дітей та молоді «Мій Шевченко-мій світ», номінація «Рукописна книга з авторськими ілюстраціями до творів Тараса Шевченка», молодша вікова категорія.
Організаторами конкурсу виступила Мала Академія Наук України та Національний музей Тараса Шевченка.
Цього року в акції брали участь 3500 дітей віком від 6 до 16 років, в двох секціях: «Мій Шевченко - мій світ». В кожній секції було по 4 номінації - ілюстрація, есе, фото-відео, рукописна книга. Члени журі обрали 28 переможців з усієї України.
13 вересня 2017 року у Києві відбулось урочисте нагородження переможців мистецької акції та презентація виставки дитячих робіт у Національному музеї Тараса Шевченка. Організатори акції підготували чудову 4 - денну програму. В номінаціях «Ілюстрація» та «Рукописна книга» учасники відвідали майстер-клас із книжкового переплетення і каліграфії та майстер-клас із книжкової ілюстрації, зустрілися з письменником Сергієм Лоскотом. Працівники музею провели квест-гру «Карта Шевченкових пригод». Щодня пішохідна оглядова екскурсія Києвом захоплювала та дивувала дітей.
Найбільше запам’ятався похід у літературно-меморіальний будинок-музей Тараса Шевченка поруч із Майданом Незалежності. Подорож була цікавою, пізнавальною, насиченою подіями та новими знайомствами.
Як добре, що є конкурси, які надихають дітей до розкриття творчого потенціалу!
Засідання круглого столу з нагоди визначної дати в історії нашої держави - 100-річчя Української революції
20 березня 2017 року у селекторній залі Генічеської районної державної адміністрації відбулося засідання круглого столу під назвою «Україна. Від революції до революції. 100 років, які змінили державу». На захід були запрошені заступник голови Генічеської районної державної адміністрації Гульнара Бекірова, начальник відділу освіти районної державної адміністрації Ірина Попова, учні 10-11 класів шкіл міста Генічеська. Захід підготовлено творчою групою учнів та вчителів Генічеської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1 під керівництвом учителя історії та правознавства Жанни Царьонкової. На засіданні круглого столу велику увагу було приділено саме Українській революції 1917 року. Учні шкіл розповіли про причини та наслідки прийняття чотирьох універсалів, переглянули документальні відеопрезентації, взяли участь в історичній вікторині. На згадку про зустріч старшокласники отримали пам’ятки-закладки, які містять інформацію про основні дати революційних подій, портрети історичних діячів української революції. Приємно, що на засіданні круглого столу лунали авторські вірші учениці 11 класу Генічеської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1 Анни Кравчук «Не можна Україну не любити!» та учителя історії та правознавства Генічеської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1 Жанни Царьонкової «Тато».
За інформацією відділу освіти
Виставка дитячих малюнків та творчих робіт "Україна - це я" у НВК "Генічеська школа I-III ступенів №3 - дошкільний навчальний заклад"
У НВК «Генічеська школа І-ІІІ ступенів №3 – дошкільний навчальний заклад» відбулась тематична виставка дитячих малюнків та творчих робіт на тему: «Україна – це я». Натхненням й щирим почуттям до своєї країни були наповнені дитячі малюнки й поробки. Автори робіт не тільки продемонструвати знання народних образів-символів, глибину й силу українського духу, а й показали своє розуміння й бачення сучасних проблем країни. Усі творчі роботи були об’єднані спільною ідеєю: Україна – це кожен з нас, Україна – це ми.
За інформацією відділу освіти
Звучи над нашим рідним краєм, безсмертне слово Кобзаря!
З нагоди відзначення 203-річниці від дня народження Тараса Шевченка та з метою популяризації творчої спадщини видатного сина українського народу, у всіх загальноосвітніх навчальних закладах району 09 березня 2017 року о 12.00 год. було проведено єдину виховну годину «Звучи над нашим рідним краєм, безсмертне слово Кобзаря!»
За інформацією відділу освіти
Допомога військовослужбовцям
Учні Генічеської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 4 продовжують надавати допомогу військовослужбовцям, які борються за незалежність та свободу нашої України. Педагогічний, батьківській та учнівський колективи школи придбали лікарські засоби та передали їх разом із віршами та малюнками військовослужбовцям, які знаходяться під Авдіївкою, серед яких Драчук Любомир, випускник школи 2008 року.
Учні школи сподіваються, що спільна допомога врятує життя воїнам, які відстоюють мирне життя в Україні.
За інформацією відділу освіти
Небесна Сотня білих журавлів
20 лютого Україна вшановує Героїв Небесної Сотні. Описати, а тим більше відчути глибину трагедії і болю, нині не під силу нікому. Гіркі події того часу не залишили байдужими учнів 9 – 10 класів Петрівської ЗОШ, тому з 17 по 20 лютого пройшли години спілкування під назвою «Небесній Сотні – шана й молитви», «Пам’яті Героїв Небесної Сотні». Урочисто звучав Гімн України. Ведучі заходів говорили слова про мир та пам’ять, про те, що Майдан став символом боротьби, символом утвердження прагнень до європейських цінностей. Школярі декламували патріотичні вірші, присвячені подіям того часу, про долі Героїв, які в мирний час віддавали свої життя за незалежну державу. Нікого не залишив байдужим документальний фільм «Небесна Сотня». Присутні на заходах учні спільно з директором школи Верещагою Л.В., заступником директора з виховної роботи Пархоменко В.В. та класними керівниками Гапоновою І.М., Бубновою Ю.Г. вшановували хвилиною мовчання загиблих на Майдані, створювали «коло пам’яті», передаючи «Свічку пам’яті». «Ми не маємо права забути, що Герої Небесної Сотні дали нам можливість жити вільно, будувати нову країну. Ми у величезному боргу перед ними. І найменше, що ми можемо зробити – це забезпечити, щоб їх жертва не була марною та те, щоб подібне більше не повторилося. Хай буде мир в Україні, хай буде щастя та злагода у ваших оселях», - з такими словами звернулася до всіх класний керівник Гапонова І.М. Завершальною складовою став спільний малюнок старшокласників під назвою «Давайте намалюємо мир». Також учні записали на символічних голубах такі зрозумілі дитячі побажання: «Хай буде мир», «Хай радість і щастя панують в Україні». Заходи пройшли із переживаннями, тривогою про майбутнє, вірою у кращу долю. Хочеться, щоб школярі пам’ятали подвиги своїх земляків.
Афганістан: рана, яка не загоїться ніколи...
Напередодні Дня вшанування воїнів-інтернаціоналістів та річниці виведення військ з Афганістану у Генічеській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів № 4 пройшли уроки мужності й патріотизму під гаслом: «Афганістан: рана, яка не загоїться ніколи…»
Учні 9-11 класів разом з класними керівниками Кобенко Н.А. та Новосад О.Л. організували зустріч з учасником бойових дій в Афганістані Приходьком Володимиром Степановичем. Під час якої Володимир Степанович розповів, що дата 15 лютого, це не тільки свято завершення тієї війни, але й день світлої пам’яті побратимів, яких та війна забрала назавжди. Разом з тим зазначив, що учні повинні добре вчитися, займатися спортом, бути відповідальними, чесними, гідними, щоб виконувати свій обов’язок – захищати свою країну.
Серед воїнів-інтернаціоналістів є й випускники школи. Серед них - Цуканов Петро Вікторович, який загинув при виконанні військового обов’язку у Чечні. Згадали про загиблих воїнів-інтернаціоналістів та наших земляків - військовослужбовців. Ми свято їх пам’ятаємо. Озираючись на події багаторічної давнини маємо інше, більш об’єктивніше бачення афганської війни. Перш за все, головною особою має стати людина, яка чесно і сповна виконує свій обов’язок – захищає державу.
За інформацією відділу освіти
Заходи до річниці виведення радянських військ з Афганістану
З 6 по 15 лютого 2017 року у всіх загальноосвітніх навчальних закладах району відбулися заходи до Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав, 28-ї річниці виведення військ колишнього СРСР з Республіки Афганістан і 55-ї річниці військово-стратегічної операції «Анадир», а саме: проведено тематичні виховні години, уроки Пам'яті, бесіди, круглі столи, виставки літератури, присвячені афганській війні та виводу військ з Афганістану.
За інформацією відділу освіти
Афганістан: ми пам’ятаємо...
Пішла в історію афганська війна. Але ще довго стануть турбувати всіх нас голоси загиблих і живих. Десять страшних років тривала війна в Афганістані. Незагоєна рана – Афганістан. Для тих, хто втратив близьких, для тих, чия юність виявилася обпаленою війною і спекотним афганським сонцем. Війна давно закінчилася, але біль втрат – це живий біль, вона на все життя.
15 лютого відзначається день виведення військ з Афганістану. Це знаменний день для солдатів-ветеранів, так і для їх сімей. Щорічно, в пам'ять про загиблих воїнів-інтернаціоналістів, а також про всі жахи тієї страшної війни в навчально-виховному комплексі «Генічеська школа I-III ступенів №3 – дошкільний навчальний заклад» (директор Тетяна Микитась ) проходять виховні заходи.
У лютому 2017 року напередодні 28-й річниці виводу військ з Афганістану в НВК «Генічеська школа I-III ступенів №3 – дошкільний навчальний заклад» відбулась класна година для 9-11-х класів, яку підготувала класний керівник 9-А класу Ольга Коваленко. Учні ознайомилися з подіями афганської війни 1979-1989 років, було показано відеопрезентацію життя республіки Афганістан у ті часи. На заході був присутній ветеран афганської війни, голова районної організації Української спілки ветеранів Афганістану Володимир Приходько. Володимир Степанович висловив свою вдячність за те, що учні шанують пам'ять про таку подію як війна в Афганістані.
За інформацією відділу освіти
Відбулась профорієнтаційна зустріч з представниками вищих військових навчальних закладів
18 січня 2017 року у актовій залі відділу освіти Генічеської районної державної адміністрації відбулась профорієнтаційна зустріч з представниками Національної академії Сухопутних військ ім. Петра Сагайдачного та Військового інституту телекомунікацій та інформатизації.
У заході взяли участь 60 учнів 11-х класів та педагоги загальноосвітніх навчальних закладів міста Генічеська.
Привітала усіх присутніх начальник відділу освіти Ірина Попова. Про важливість виконання військового обов’язку розповів Сергій Манулік, військовий комісар Генічеського районного військового комісаріату. Заступник військового комісару – начальник мобілізаційного відділення Роман Приходько ознайомив випускників із переліком вищих навчальних закладів, які відповідають за підготовку військових кадрів.
Перед учнями виступили представники вищих військових навчальних закладів: Олександр Ємельянов, підполковник, начальник циклової комісії інженерного та електротехнічного забезпечення військового коледжу сержантського складу Національної академії сухопутних військ (м. Львів) та Роберт Бєляков, капітан, викладач кафедри технічного та метеорологічного забезпечення факультету інформаційних технологій Військового інституту телекомунікацій та інформатизації (м. Київ), які розповіли молоді про особливості вступу та ознайомили зі специфікою навчання у вищих військових навчальних закладах.
За інформацією відділу освіти
Урочисте свято до Дня Збройних Сил
Напередодні святкування Дня Збройних Сил України в Догмарівській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів відбулося урочисте свято, присвячене захисникам Вітчизни.
З цієї нагоди були запрошені військовослужбовці та голова Партизанської селищної ради Олександр Галицький, батьки, дідусі.
Свято почалося з виконання Гімну України. Хвилиною мовчання було вшановано пам'ять воїнам, які загинули в битві за свободу, волю та незалежність нашої держави. Зі словами привітання звернулися директор школи Лариса Прохіна та голова Партизанської селищної ради Олександр Галицький до присутніх та тих, хто зі зброєю в руках стоїть на сторожі України та з честю виконує свій обов’язок перед Вітчизною, надійно захищаючи мир і спокій українського народу та побажали їм родинної злагоди, здоров’я, нових звершень у благородній справі служіння Україні.
Атмосфера урочистості та патріотизму, що бриніла у повітрі; яскраво оформлена актова зала, чуйні та щирі привітання учнів, виражені в піснях, поезіях і розважальних сценках – все говорило про те, що до святкування готувались усі: і адміністрація, і діти, і весь педагогічний колектив. Після концерту за українським звичаєм гості були запрошені до столу відвідати хліб-сіль.
Прощаючись, військовослужбовці подякували педагогічний колектив за теплий прийом та підтримку.
За інформацією відділу освіти
Районні спортивні змагання присвячені Дню Збройних Сил України
6 грудня 2016 року на базі НВК «Генічеська школа І-ІІІ ступенів №3 –дошкільний навчальний заклад» були проведені районні спортивні змагання серед хлопців 10 -11 класів, присвячені Дню Збройних Сил України. Урочисто відкрили змагання та привітали учасників заступник голови Генічеської районної державної адміністрації Гульнара Бекірова, начальник відділу освіти районної державної адміністрації Ірина Попова, заступник військового комісара- начальник мобілізаційного відділення Генічеського районного військового комісаріату Роман Приходько.
Основною метою заходу було виховання патріотичних почуттів, дружби та взаємоповаги один до одного, спонукання до осмислення себе як частинки великого українського народу. Представники учнівської молоді отримали можливість позмагатись у військово-спортивних дисциплінах та закріпити відповідні навички, набуті на навчальних заняттях з Захисту Вітчизни. Вболівальники дружно підтримували свої команди, а досвідчене журі чітко стежило за перебігом змагань.
Відповідно до підсумкового протоколу районних змагань, присвячених Дню Збройних сил України , визначені наступні переможці:
І місце поділили між собою команди Фрунзенської та Рівненської загальноосвітніх шкіл I-III ступенів.
ІІ місце посіла команда НВК «Генічеська школа І-ІІІ ступенів №3- дошкільний навчальний заклад».
ІІІ місце - команда Чонгарської загальноосвітньої школи I-III ступенів.
Вітаємо переможців та бажаємо їм у подальшому розвивати свої фізичні здібності, кмітливість та спритність, адже в майбутньому саме в їх мужніх руках - почесна місія боронити рідну землю, забезпечувати мирне життя свого народу!
За інформацією відділу освіти
УРОК МУЖНОСТІ
Незабутні й хвилюючі враження в дитячих серцях залишив Урок мужності для учнів 3-х класів (керівники Дерман Л.М. та Лук’янчикова Н.Г.), що відбувся в Новоолексіївській загальноосвітній школі I-III ступенів № 2.
Класні колективи зустрічалися з військовими, які три місяці тому повернулися на ротацію до Генічеського району і нині перебувають у смт. Новоолексіївка. Усі вони є вихідцями із різних регіонів України, а звела й об’єднала їх велика спільна справа – захист рідної землі на Сході України.
Хлопчики та дівчатка з великою зацікавленістю слухали інформацію військових інструкторів, які професійно розповіли про різні види та особливості стрілецької зброї. При цьому вони застерегли дітей, що інколи надмірна допитливість й нехтування правилами безпеки можуть коштувати життя.
Хвилюючі почуття переповнювали всіх: і воїнів, і дітей, і вчителів. Розчулені бійці дякували третьокласникам за теплий прийом, бажали їм добре вчитися, радили займатися спортом, завжди пам’ятати про важливість дружньої підтримки і взаємодопомоги. Головне, що учні усвідомили: патріотизм – це святе почуття, а захист Вітчизни – його найвищий прояв.
Школярі вручили воїнам листівки, плакати із щирими побажаннями, читали патріотичні вірші, співали пісні про рідний край, про милу серцю Україну.
Діти подякували воїнам за зустріч, побажали всім миру, швидкого повернення живими й здоровими до рідних домівок.
УЧАСТЬ В ОБЛАСНІЙ КРАЄЗНАВЧІЙ КОНФЕРЕНЦІЇ УЧНІВСЬКОЇ МОЛОДІ «З УКРАЇНОЮ В СЕРЦІ»
У м.Херсоні відбулась обласна краєзнавча конференція учнівської молоді «З Україною в серці», присвячена 25-ій річниці Незалежності України, на яку зібрались переможці Всеукраїнської експедиції «Моя Батьківщина – Україна» та активісти Всеукраїнського руху учнівської молоді «Моя земля – земля моїх батьків». Генічеський район представляли пошуковці Генічеської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №1 Черненко Данило (9 клас), Кравчук Анна (10 клас) та їх керівник Анжела Подзолкова. Вони презентували краєзнавчу роботу «Віддані присязі», про мужність, відвагу поколінь Генічеського районного військового комісаріату.
Генічеська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1 підтримує тісний зв’язок з воїнами 95-ої бригади десантників. На конференції був присутній прапорщик 2-го батальйону 95-ої бригади ВДВ Збройних Сил України, учасник АТО Залевський Віктор, який презентував свою збірку віршів «Под флагом 95-ки».
Участь у конференції залишила в учасників багато вражень і приємних спогадів, які вони змогли виразити у флеш-мобі.
За підтримку та сприяння участі в обласній краєзнавчій конференції учнівської молоді «З Україною в серці» юні пошуковці щиро вдячні начальнику відділу освіти Генічеської районної державної адміністрації Поповій Ірині Миколаївні.
Урочисте відкриття Центру національно-патріотичного виховання дітей та учнівської молоді у Генічеському районі
05 травня 2016 року на нашій рідній Азовській землі відбулася важлива подія – урочисте відкриття районного Центру національно-патріотичного виховання дітей та учнівської молоді, який розташований у Генічеському районному Палаці творчості дітей та юнацтва. На цьому урочистому заході були присутні голова районної державної адміністрації Олександр Воробйов, заступник голови районної державної адміністрації Гульнара Бекірова, заступник голови районної ради Віктор Краєвий, начальник відділу освіти районної державної адміністрації Ірина Попова, міській голова Олександр Тулупов, ветерани війни, вихованці Палацу творчості дітей та юнацтва, учні загальноосвітніх шкіл. По-особливому святковою, урочистою та піднесеною була атмосфера свята, наповнена яскравими виступами творчих дитячих колективів, виконувався Державний Гімн України, лунали українські пісні, виконувалися запальні танці.
Голова районної державної адміністрації Олександр Воробйов зачитав привітання голови Херсонської обласної державної адміністрації Андрія Гордєєва, де відзначено головну мету діяльності Центру - сприяння реалізації державної політики у сфері національно-патріотичного виховання, здійснення заходів з активізації формування особистості справжніх патріотів України та виконав почесну місію відкриття Центру національно-патріотичного виховання дітей та учнівської молоді, перерізавши святкову стрічку.
Усі присутні побували на цікавій екскурсії, яку провела завідувач Генічеським районним методичним кабінетом Ірина Куницька, переглянули змістовні, естетично оформлені експозиції національно-патріотичного спрямування, яскраві портфоліо обдарованих учнів з авторськими віршами про рідну Україну. Під час екскурсії начальник відділу освіти районної державної адміністрації Ірина Попова акцентувала увагу на реалізації районних проектів «З Україною в серці», «Україна - це ми», які демонструють спільну діяльності усіх закладів освіти з виховання юних патріотів України.
Продовженням урочистого відкриття Центру національно-патріотичного виховання дітей та учнівської молоді став святковий концерт, який підготували творчі колективи Генічеського районного Палацу творчості дітей та юнацтва.
Нехай утвердження любові до Батьківщини, духовності, моральності, шанобливого ставлення до національних надбань українського народу, наслідування найкращих прикладів мужності та звитяги борців за свободу та незалежність України стануть пріоритетними напрямками роботи Центру національно-патріотичного виховання дітей та учнівської молоді, який набуває духовного наповнення та стає осередком становлення громадянина-патріота нашої рідної країни!
Відзначення Міжнародного дня визволення в’язнів фашистських таборів у загальноосвітніх навчальних закладах району
Під час відзначення Міжнародного дня визволення в’язнів фашистських таборів 11 квітня 2016 року у всіх загальноосвітніх навчальних закладах району організовано і проведено загальношкільні лінійки, екскурсії до шкільних музеїв «Концентраційні табори під час Другої світової війни», зустрічі з учасниками бойових дій, виховні години: «Чорна пам'ять Другої світової», «У війни не жіноче обличчя», «Якщо на землі є пекло», «Фашистські табори смерті», «Уроки пам’яті людської», присвячені визволенню в’язнів фашистських таборів. У шкільних бібліотеках оформлено виставки «Уроки пам’яті людської…», «11 квітня – Міжнародний день визволення в’язнів фашистських таборів»
72-річниця визволення від фашистських загарбників села Чонгар
Друга світова війна в історії людства назавжди буде позначена чорними фарбами, як одна із найстрашніших.
Восени 1941 року Чонгар був окупований, і тільки навесні 1944 року відбулось довгоочікуване визволення. 72 роки минуло з пори визволення.
11 квітня 2016 року всі жителі села зібралися відзначити цю знаменну дату в історії нашого краю. На урочистий мітинг завітали почесні гості: перший заступник голови Херсонської обласної державної адміністрації Валентина Січова, голова Генічеської районної державної адміністрації Олександр Воробйов, голова Генічеської районної ради Андрій Євстратов, начальник відділу освіти Генічеської районної державної адміністрації Ірина Попова, виконуючий обов’язки начальника відділу прикордонної служби «Чонгар» Володимир Слободян. Не залишили байдужими мешканців села виступи учасників художньої самодіяльності районного Будинку культури та учнів Чонгарської загальноосвітньої школи І –ІІІ ступенів. Після урочистого мітингу святкування Дня визволення села продовжилось на центральній площі, де всіх людей частували «солдатською кашею» та чаєм.
Ми є нащадками славного покоління наших предків, які вибороли нам мирне і щасливе сьогодення. Наш обов’язок – бути гідними їхнього подвигу. Усіма своїми справами утверджувати мир, злагоду та суспільну гармонію на нашій рідній та вільній українській землі.
72-річниця визволення від фашистських загарбників у Другій Світовій війні території Стрілківської, Щасливцівської, Чонгарської сільських рад Генічеського району
З нагоди відзначення 72-річниці визволення території Стрілківської, Щасливцівської, Чонгарської сільських рад Генічеського району від фашистських загарбників у Другій Світовій війні у загальноосвітніх навчальних закладах району проведено загальношкільні лінійки, засідання за «круглим столом», бесіди з учнями на тему «Герої-визволителі», зустрічі з ветеранами, екскурсії до шкільних музеїв «Шлях до визволення», у шкільних бібліотеках оформлено виставки «Вони захищали наш край».
Під час заходів організовано покладання квітів до могил загиблих воїнів.
Дитяча преса Генічеського ясел-садка «Червона шапочка» в гостях у мера міста
Діти - наш найдорожчий скарб, наша надія, гордість і опора. Розвивати, підтримувати і заохочувати їх - святий обов’язок сім’ї, влади, громадськості. Тільки тоді вони будуть здоровими, щасливими, впевненими у прийдешньому дні, будуть рости справжніми патріотами України. Тому й подорож маленьких кореспондентів Генічеського ясла-садка «Червона шапочка» разом з адміністрацією та батьками до мера міста Олександра Тулупова була присвячена майбутньому нашого Генічеська. Дошкільники передали меру міста запитання дітей старшої групи, які прозвучали на занятті «Передвиборна кампанія кандидатів у мери Генічеська», представили свій проект «Місто дитячих мрій». Олександр Васильович чекав на діточок. Дуже люб’язно, доброзичливо зустрів пресу «Червоної шапочки». Вислухавши, запросив до круглого столу і з задоволенням, доступно для дошкільників розповів, яким він бачить рідне місто через декілька років. Увагу приділив, перш за все, тому, що буде зроблено для відпочинку, фізичного розвитку маленьких мешканців міста. Несподіванкою для малят стало те, що всі їх мрії співпадали з планами мера, а на деякі проекти вже знайдені кошти і розпочато будівництво. Поки діти пригощалися солодощами, до розмови підключились батьки вихованців з дорослими проблемами. Олександр Тулупов відповів на всі їх запитання, це були не просто слова, а реальні плани, успішний початок праці нашого мера, непохитна віра у майбутнє, в якому жити і маленьким мешканцям ясла-садка «Червона шапочка». Вагомих успіхів у всіх починаннях і справах побажали всі присутні меру, а вже наступного дня редакційна колегія садочка готувала матеріал до чергового випуску газети для батьків «Україна - наша Батьківщина».
Тиждень Державності в Генічеському ясла-садку «Червона шапочка»
Вже доброю традицією стало проведення в Генічеському ясла-садку тематичних тижнів. З метою формування у дітей почуття національної гордості, свідомості; розширення поняття — велика і мала Батьківщина, ознайомлення з факторами української ментальності; виховання поваги до національних, народних символів, до свого народу, народних традицій в кінці лютого 2016 року було проведено Тиждень Державності. Розпочався Тиждень зі святкової лінійки -відкриття: «Ми роду вкраїнського діти». Цікавими та змістовними пройшли тематичні дні: «Роде наш красний», «Наша мова солов’їна», «Національні символи нашої держави», «Народні обереги», «Київ — серце України». Кожен вихователь, знаючи особливості дітей своєї групи, планував заходи та підбирав скарби народної мудрості - прислів’я,вірші, загадки, літературні тексти, ігри, розваги, тексти пісень.
На святі «Козацькі розваги» дитячі команди «Крутий вус» та «Котигорошко» змагалися в перетягуванні канату, перевіряли силу в армрестлінгу, стрибали в мішках та на швидкість переносили глечики з варениками.
Цікавими були заходи, присвячені рідному місту, – перегляд мультимедійних презентацій, створення альбому – подорожі, в якому зібрані фотографії рідного міста, зроблені педагогами ясла-садка та батьками вихованців. Адміністрація ясла-садка була запрошена на заняття, підготовлене вихователем старшої групи Оксаною Галич «Передвиборна кампанія кандидатів у мери Генічеська». Вихованці побували у ролі кандидатів у мери та представників преси. З неперевершеною дитячою безпосередністю вони дискутували, яким хотіли б побачити рідне місто в майбутньому, бо для них Генічеськ – це маленька Батьківщина. Із впевненістю можна сказати, що наші діти ростуть добрими та чуйними людьми, дійсно маленькими патріотами. Їх бажаннями були - відкриття дому для бабусь та дідусів, які залишились самотніми, розфарбування будинків в різнокольорові фарби, красива набережна, яка б стала візиткою та гордістю міста, багато соняшників та дерев, пам’ятник місту в центрі. Дитячим рішенням було делегувати представників до мера міста Олександра Тулупова із виготовленим макетом дитячих побажань щодо покращення дизайну міста з проханням затвердити цей макет, а про всі події розповісти в періодичній газеті для батьків «Україна – наша Батьківщина».
Герої не вмирають!!!
18 лютого 2016 року в Генічеському районному Палаці творчості дітей та юнацтва відбувся патріотичний захід для старшокласників міста Генічеськ, присвячений вшануванню пам’яті героїв Небесної Сотні за участю заступника голови Генічеської районної державної адміністрації Гульнари Бекірової, заступника голови Генічеської районної ради Віктора Краєвого, начальника відділу освіти Генічеської районної державної адміністрації Ірини Попової.
Захід було проведено у незвичайній формі – у вигляді інформаційного уроку, який майстерно провела Альона Золотаренко, заступник директора з навчально-виховної роботи навчально-виховного комплексу «Гімназія – спеціалізована школа I ступеня з поглибленим вивченням іноземних мов». Досвідчені вчителі району та старшокласники здійснили екскурс в історію тих трагічних подій. Цього вечора хореографічні етюди, ліричні пісні, відеоряд «Події на Майдані» нагадали кожному присутньому про головну цінність українського народу – свободу, що ціною свого життя вибороли люди, яким довелося відійти у небеса, але вони вічно житимуть в народній пам’яті, бо «Герої не вмирають!».
Зігріти спогади тих лютневих подій присутні змогли вогниками запалених свічок, світло яких - данина тим, хто навічно пішов від нас, хто заради справедливості жертвував собою. Вони повинні жити в нашій пам’яті! Слава Героям Небесної Сотні! Слава Україні!
Добридень тобі, Україно моя!
«Добридень тобі, Україно моя», - саме такими словами розпочали свій виступ маленькі вихованці Чонгарського ясел-садка «Червона шапочка» в гостях у прикордонників. Метою цього заходу було передати частинку домашнього тепла, любові, усмішки нашим захисникам.
Діти разом sз вихователями подарували воїнам пано, зроблене своїми руками, присвячене миру в Україні та смачне частування – млинці з сиром.
Малюки подарували захисникам жартівливу сценку «Каші вранці наварила», пісні та хоровод, які прославляють символи українського народу – калину, вінок, вишиванку, хліб.
Прикордонники були раді такому теплому привітанню дітей і почастували їх солодощами. Такі зустрічі чонгарської малечі з захисниками Батьківщини стали традиційними, це виховує у дітей патріотизм та любов до рідної Країни!
Завідувач Чонгарським ясла-садком
«Червона шапочка» Наталя Кириченко
Новорічні свята тривають…
Новорічні свята – це радість для дітей і дорослих. Усі діти чекають подарунків, а дорослі плекають надію, що наступний рік принесе позитивні зміни.
На території нашого району є люди, які живуть далеко від своїх родин, охороняючи нас на південному кордоні країни. Старшокласники Генічеської загальноосвітньої школи I-III ступенів №1 привітали військовослужбовців (приготували солодощі, зробили ялинку своїми руками), а найбільше – чекали спілкування за круглим столом з «кіборгами». Перша така зустріч відбулась ще у грудні 2015 року, школярі та вчителі із захопленням слухали розповіді справжніх чоловіків. Кожен день діти обговорювали цю зустріч, так і народилася ідея зустрітися напередодні Нового року на території військової частини.
Старшокласники і вчителі з Дідом Морозом та подарунками завітали у гості до «кіборгів». Військовослужбовці провели невеличку екскурсію, розповіли про історію БТР під назвою «Ластівка», який захищав Донецький аеропорт і мав близько 100 виїздів на бойові позиції. Учнів вразила справжня «Військова ялинка».
Молодому поколінню є на кого рівнятися. Діти були в захваті від справжніх чоловіків, які пройшли зону антитерористичної операції, проте залишились доброзичливими, усміхненими, бо вони справжні патріоти нашої країни.
Здоров`я і успіхів вам у новому році, «кіборги»! Низький вам уклін!
Державна атестація дошкільного навчального закладу «Ягідка» Стокопанівської сільської ради Генічеського району Херсонської області
Протягом грудня 2015 року - січня 2016 року у дошкільному навчальному закладі «Ягідка» Стокопанівської сільської ради Генічеського району Херсонської області було проведено державну атестацію, яка є основною формою державного контролю за діяльністю навчальних закладів і здійснюється один раз на десять років. Головними завданнями державної атестації дошкільних навчальних закладів є: визначення відповідності навчального закладу державним стандартам певного освітнього рівня, дотримання ним вимог цих державних стандартів та забезпечення надання якісної освіти.
Відповідно до нових вимог Міністерства освіти і науки України (наказ № 67 від 30.01.2015 року «Про затвердження Порядку державної
атестації дошкільних, загальноосвітніх, позашкільних навчальних закладів») у дошкільному навчальному закладі «Ягідка» Стокопанівської сільської ради Генічеського району Херсонської області проведено публічну презентацію діяльності закладу, на якій заслухано виступи начальника відділу освіти районної державної адміністрації Ірини Попової, завідувача дошкільним навчальним закладом «Ягідка» Стокопанівської сільської ради Генічеського району Херсонської області Ганни Менесенко, представників Стокопанівської загальноосвітньої школи I-III ступенів та громадськості.
Дошкільний навчальний заклад «Ягідка» Стокопанівської сільської ради Генічеського району Херсонської області введений в експлуатацію у 1961 році, як комунальна власність Стокопанівської сільської ради. Управління дошкільним закладом здійснюється виконавчим комітетом Стокопанвської сільської ради та відділом освіти Генічеської районної державної адміністрації. Роботою дошкільного начального закладу керує ініціативний, творчий педагог Менесенко Ганна Валеріївна, яка очолює садок з 2001 року (14 років) та забезпечує реалізацію державної політики в галузі дошкільної освіти.
Станом на 2015-2016 навчальний рік збережено мережу дошкільного навчального закладу, у ньому на сьогодні функціонує 1 різновікова група, в якій виховується 19 дітей. Діти 5-річного віку села Стокопані охоплені дошкільним навчальним закладом «Ягідка» Стокопанівської сільської ради Генічеського району Херсонської області на 100 %. Заклад забезпечує зміцнення і збереження фізичного, психічного здоров'я дітей, формування духовності на основі національної культури. Національно-патріотичне виховання дошкільників у закладі здійснюється за основними напрямами: виховання правової культури, поваги до Конституції та Законів України, державної символіки; формування духовних цінностей українського патріота. З метою розвитку національної свідомості юних громадян у дошкільному навчальному закладі функціонує група з народознавчим напрямом діяльності, є куточки з державними символами та предметами побуту українців.
У дошкільному навчальному закладі працює 7 чоловік, з них: завідувач – 1; вихователь-методист – 1;старша медична сестра – 1; технічний та обслуговуючий персонал – 4.
У педагогічному колективі створена творча атмосфера, умови для саморозвитку й самовдосконалення, постійно поповнюється база дидактичного матеріалу, новинки методичної літератури, здійснюється підписка на періодичні видання. Завідувач та вихователь-методист мають стаж педагогічної роботи більше 20 років. Педагоги дошкільного навчального закладу отримують інформацію щодо новітніх технологій з різноманітних інформаційних джерел. У квітні 2015 року у відділі освіти Генічеської районної державної адміністрації завідувач Менесенко Ганна Валеріївна була атестована як керівник закладу.
За останні роки значно поліпшилась матеріально-технічна база цього дошкільного навчального закладу, а саме: придбано ноутбук, принтер, телевізор, супутникову антену, холодильник, автоматичну пральну машину.
Санітарно – гігієнічний та технічний стан будівлі, територіальних приміщень дошкільного навчального закладу «Ягідка» Стокопанівської сільської ради Генічеського району Херсонської області задовільний. Заклад налічує 1 групове приміщення, спальню, музичну залу, медичний кабінет, музей. Оновлені навчальні зони, осучаснена спальна кімната робить перебування дітей в садочку цікавим, затишним та комфортним. Щороку проводиться поточний ремонт усіх приміщень. У 2015 році здійснено ремонт музичної зали, медичного кабінету, останній забезпечено холодною та гарячою проточною водою, на що використано близько 80 тис. грн.
Для забезпечення гарячим харчуванням щорічно рішенням виконавчого комітету Стокопанівської сільської ради встановлюється вартість харчування та пільги для оплати за нього. Упродовж 2011-2015 років вартість харчування за рахунок батьків становила 30% від загальної вартості, виділеної з сільського бюджету. З січня 2015 року вартість харчування за рахунок батьків становить 40% від загальної вартості, виділеної із сільського бюджету. Середня вартість харчування у групі закладу склала: у 2013р- 15,00грн.; у 2014 р – 17,00 грн.; у 2015 р.- 20,00 грн.
Педагогічний колектив дошкільного навчального закладу сприяє підвищенню психологічної та педагогічної компетентності батьків через проведення днів відкритих дверей, семінарів, творчих звітів, батьківських зборів, тижнів сім'ї, оформлення батьківських куточків, підготовку усних журналів для батьків, групове та індивідуальне консультування, бесіди. Батьки залучаються до участі в заходах, що проводяться в дитячому садку.
Значна робота у цьому дошкільному навчальному закладі проводиться з наступності. У квітні 2015 року районним методичним кабінетом здійснено перевірку та аналіз спільної роботи з питань наступності дошкільних навчальних закладів району та початкової школи. Слід зазначити, що робота зі Стокопанівською школою I-III ступенів у дошкільному навчальному закладі «Ягідка» Стокопанівської сільської ради Генічеського району Херсонської області проводиться на високому рівні.
Працівники закладу і тісно співпрацюють зі Стокопанівською сільською радою та беруть активну участь у житті села. Менесенко Ганна Валеріївна є членом виконкому, Шпакова Надія Тимофіївна та Іваннікова Валентина Андріївна - депутати Стокопанівської сільської ради.
Колектив закладу та вихованці постійно приймають участь у концертах, присвячених Дню Незалежності України, Дню села, 9 Травня. Традиційним для дошкільного навчального закладу стали спільні заходи проведення зі Стокопанівською загальноосвітньою школою I-III ступенів та мешканцями села: «Свято Миколая», Нового року, Пасхи, Дня Перемоги.
Приємно і те що, голова Стокопанівської сільської ради Дяюшева З.А., приймає активну участь у зміцненні матеріально-технічної бази дошкільного навчального закладу, переймається його проблемами та допомагає їх вирішити.
За одностайним рішенням комісії, дошкільний навчальний заклад ««Ягідка» Стокопанівської сільської ради Генічеського району Херсонської області визнано атестованим з підтвердженням права на надання послуг навчання та виховання дітей дошкільного віку.
Вітаємо працівників дошкільного навчального закладу «Ягідка» Стокопанівської сільської ради Генічеського району Херсонської області з успішним проходженням атестації! Бажаємо Вам міцного здоров'я, творчих злетів та успіхів на освітянській ниві!
«Уроки пам'яті « Героям слава!»» в Генічеському дошкільному закладі «Колосок»
Любити і захищати Вітчизну – святий обов’язок кожного. Напередодні Дня збройних сил України – в дитячому садочку « Колосок» відбулись «Уроки пам’яті «Героям слава!» в старших групах, вихователь Овчар Людмила Євгенівна. Методист Кравченко І.П. запросила військових прикордонників, які несуть службу у нашому місті.
Присвятили «Уроки пам’яті» - героям, що захищали Україну в минулому і в теперішній час. Згадали найдавніших захисників, славетних лицарів степів України – козаків, які з честю захищали Батьківщину від нападників. Діти читали вірші, розповіли легенду «Чайки», та подарували гостям танок «Козацький гопак». Сценку – танок «За 4 хвилини до війни» діти присвятили вшануванню пам’яті ветеранів Другої світової війни, які здобули перемогу над фашистськими загарбниками, ризикуючи своїм життям. З Честю і гідністю виконали свій громадянський та військовий обов’язок.
Здавалось давно відгрімили залпи війни, але вона знов увірвалась в наше життя безжальним буревієм, захоплюючи за собою все нові і нові життя. Вона не десь там,а зовсім поряд. А протистоять цій неоголошеній війні – наші українські воїни, хоробрі чоловіки, справжні громадяни нашої країни. Їх багато так званих «двохсотих». Усвідомити дітям подвиг наших українських героїв допомогла відеопрезентація «Загиблим в Україні присвячується». Вшанували героїв небесної сотні - хвилиною мовчання. Незабутні стали хвилини спілкування дітей дошкільнят з запрошеними до дитячого садочку військовими прикордонної служби, які оберігають кордони рідного краю, з гідністю несуть свою службу. Діти старшої групи порадували прикордонників веселим танком «Рота підйом». Але найбільше задоволення отримали діти, коли військові прикордонники прийняли участь у грі «Розмінуй поле». Діти намагались бути схожими на наших героїв, виявляли спритність, мужність, сміливість. Приємно було почути від гостей слова подяки за таку цікаву зустріч та побажанням всім мири та щастя. Багато віршів і пісень у виконання дітей було присвячено рідній України. Діти мріють жити в мирі, щоб ніколи не було війни, не гинули діти. Тому кожному присутньому на цьому заході, відгукнулись у серці, слова пісні «Війни не буде» яку заспівали діти.
Завідуюча Добровольська Лідія Вікторівна подякував гостям за їх витримку,любов до України і готовність її захищати, побажала здоров’я, злагоди і миру. На згадку про зустріч вихованці дитячого садка «Колосок» подарували прикордонникам браслети – обереги, які будуть захищати їх від біди та надавити сили і мужності.
Як чудово прокинутись зранку і знати, що попереду у тебе мирний день,що тобі нічого не загрожує. Хочеться вірити,що вже зовсім скоро все в нашій державі налагодиться і ми будемо жити у мирній, єдиній, соборній, квітучій Україні.
Слава України! Героям слава!
Районні спортивні змагання до Дня Збройних Сил України
У рамках місячника оборонно-массової та військово-патриотичної роботи, напередодні Дня Збройних Сил України, 6 грудня 2015 року на базі Генічеської загальноосвітної школи І-ІІІ ступенів № 3 були проведені районні спортивні змагання серед хлопців 10 -11 класів.
Основною метою заходу було виховання патріотичних почуттів, дружби та взаємоповаги один до одного, взаєморозуміння, спонукання до осмислення себе як частинки великого українського народу. Юнаки мали змогу проявити себе у таких видах спорту, як підтягування, стройова, вогнева, медико-санітарна та загальновійськова підготовки.
За результатами змагань визначені наступні переможці:
І місце поділили між собою команди навчально-виховного комплексу «Гімназія – спеціалізована школа І ступеня з поглибленим вивченням іноземних мов» та Генічеської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів № 3.
ІІ місце зайняла команда Шасливцевської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів, а ІІІ місце – у команди Озерянської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів.
Вітаємо переможців та бажаємо їм у подальшому розвивати свої фізичні здібності, кмітливість та спритність, адже в майбутньому саме у їх мужніх руках почесна місія боронити рідну землю, забезпечувати мирне життя свого народу!
Українське музично-театральне мистецтво як важлива складова у формуванні національної самосвідомості
3 грудня 2015 року у Генічеському ясла-садку №17 «Теремок» відбулася педагогічна рада з теми «Українське музично – театральне мистецтво як важлива складова у формуванні національної самосвідомості», яка пройшла нестандартно, із використанням цікавих ігрових технологій. На заході були присутні начальник відділу освіти Генічеської районної державної адміністрації Ірина Попова, завідувач районним методичним кабінетом Ірина Куницька, методист районного методичного кабінету Тетяна Перфільєва, завідувачі дитячими садками сел Чонгар, Щорсівка, Щасливцеве, Новогригорівка.
Педагоги садка продемонстрували свої знання з таких тем, як національні символи та обереги, календарно-обрядова поезія, театралізована діяльність. У формі цікавих запитань вони мали змогу перевірити свої знання з історії козацтва, українського фольклору, народних страв. Захід розпочався з конкурсу караваїв, які були оригінально оформлені та за традицією українського народу вручені гостям.
В мовному конкурсі «Народ скаже, як зав′яже» педагоги закладу намагалися переговорити одна одну за допомогою скоромовок. Цікаві гуморесоки прочитали вихователі Світлана Корнєєва та Наталя Тернавська а, пісенний конкурс дав змогу доторкнутися до світу музичного мистецтва. Адже нікого не залишили байдужими пісні про Україну, які супроводжувалися хореографічними композиціями.
Своєрідного колориту надали виступи педагогів в конкурсі театрального мистецтва. Як справжні актори, вони показали вистави за мотивами українських творів.
Особливої уваги заслуговує презентація міні-музеїв, які були представлені на заході. Цікавою та пізнавальною була захоплююча розповідь вихователя Олени Скрипки, яка розповіла присутнім про історію виникнення листівок, показала власну колекцію листівок починаючи із 1943 року і до сучасності.
Насамкінець журі підвело підсумок гри та вручило грамоти за перемогу обом командам. Захід був яскравим, веселим і дуже цікавим. Усі присутні отримали заряд позитиву та гарного настрою.
Школярі району вшанували пам’ять жертв Голодомору
Минає час, пливе рікою,
Кудись звертає за бугор.
Та пам`ять ця завжди зі мною
Про той страшний голодомор...
Голодомор залишається одним з найсерйозніших злодіянь минулого століття і є особливо трагічною сторінкою в історії України. Страждання від Голодомору були безмірними, але цьому штучно створеному голоду не вдалося зламати непереможний дух українського народу.
З метою гідного вшанування пам’яті жертв Голодомору в Україні у загальноосвітніх навчальних закладах району відбулися інформаційно-просвітницькі, позакласні та виховні заходи.
У шкільних бібліотеках, музеях були організовані тематичні виставки фотоматеріалів, книг, архівних документів «Жертви Голодомору». Для учнів молодшого та середнього шкільного віку проведені екскурсії в шкільних музеях «Колоски пам’яті».
28 листопада 2015 року на будівлях освітніх закладів були приспущені Державні прапори України з траурними стрічками та проведена акція «Запали свічку».
Колективи загальноосвітніх закладів взяли участь в урочистостях та церемонії покладання квітів біля пам’ятних знаків жертвам Голодомору 1932 – 1933 років.
На Всеукраїнській краєзнавчій конференції Херсонську область представили юні краєзнавці Генічеського району
20-22 листопада 2015 року м. Миколаїв стало центром краєзнавчого руху учнівської молоді всієї України. Саме в ці дні вже вшосте Миколаївський обласний Центр туризму, краєзнавства та екскурсій учнівської молоді спільно з Українським державним центром туризму і краєзнавства учнівської молоді проводить традиційну Всеукраїнську (Х Міжрегіональну) краєзнавчу конференцію «Мій рідний край, моя земля очима сучасників».
На форум юних краєзнавців прибули делегації із Дніпропетровської, Донецької, Вінницької, Житомирської, Закарпатської, Запорізької, Київської, Кіровоградської, Львівської, Одеської, Полтавської, Рівненської, Сумської, Харківської, Херсонської областей.
У заочному етапі взяли участь представники Чернігівської, Черкаської та Чернівецької областей, а також представники Німеччини (всього 164 пошукових проекти).
Особливу атмосферу справжнього краєзнавчого свята підкреслювало місце проведення основної частини конференції – Миколаївський обласний краєзнавчий музей «Старофлотські казарми».
Відповідно до Умов VІ Всеукраїнської (Х Міжрегіональної) краєзнавчої конференції учнівської молоді «Мій рідний край, моя земля очима сучасників» представлено 6 секцій:
- «Історичне краєзнавство;
- «Географічне краєзнавство та геологія»;
- «Археологічне краєзнавство»;
- «Екологічне краєзнавство»;
- «Культура, література, архітектура та мистецтво рідного краю»;
- «Етнографічне краєзнавство та музейна справа».
Честь нашої області захищали учні Генічеського району у складі: Черненко Данило (учень 9 класу Генічеської загальноосвітньої школи I- III ступенів №1, робота за напрямком «Історичне краєзнавство», керівник Подзолкова А.А.), та учні навчально-виховного комплексу «Гімназія – спеціалізована школа І ступеня з поглибленим вивченням іноземних мов»: Акімов Владислав (6 клас, робота за напрямком «Культура, література, архітектура та мистецтво рідного краю», керівник Акімова О.Л.), Пирогов Владислав (8 клас, робота за напрямком «Географічне краєзнавство та геологія», керівник Пирогов І.А.), Пенья Кароліна (11клас, робота за напрямком «Історичне краєзнавство», керівник Акімова О.Л.).
По закінченні роботи секцій всіх учасників запросили взяти участь у різноманітних майстер-класах, а також козаки Богоявленської громади Бузького козацького війська влаштували для юних краєзнавців ігрову програму.
22 листопада в Миколаївському обласному Центрі туризму, краєзнавства та екскурсій урочисто підведено підсумки VІ Всеукраїнської краєзнавчої конференції учнівської молоді "Мій рідний край, моя земля очима сучасників". Всі учасники отримали грамоти за активну участь у краєзнавчій конференції, диски з матеріалами конференції, спецвипуск газети «Рідна стежина».
Авторам кращих науково-пошукових робіт вручені сертифікати на право друку робіт в збірнику VІ Всеукраїнської конференції «Мій рідний край». Серед переможців і наші учні: Черненко Данило – учень 9 класу Генічеської загальноосвітньої школи I- III ступенів №1, Пенья Кароліна - учениця 11 класу навчально-виховного комплексу «Гімназія – спеціалізована школа І ступеня з поглибленим вивченням іноземних мов».
Зустріч на конференції відбулась у привітній, добрій та дружній атмосфері. Учні отримали чудовий досвід, побачили велике й красиве місто Миколаїв та познайомилися з іншими учасниками з усіх куточків України.
ТРИВАЄ РАЙОННИЙ ЕТАП ВСЕУКРАЇНСЬКОГО КОНКУРСУ-ОГЛЯДУ ШКІЛЬНИХ МУЗЕЇВ
Розпочався районний етап Всеукраїнського конкурсу-огляду шкільних музеїв при навчальних закладах, метою якого є сприяння формуванню у підростаючого покоління національної свідомості, любові до рідної землі, свого народу, забезпеченню духовної єдності поколінь. У загальноосвітніх навчальних закладах району налічується 12 музеїв, в які відображають яскраві сторінки історії нашої держави та шкільного життя. Цього року для участі у конкурсі представлені музеї Щорсівської, Новодмитрівської, Сокологірненської, Петрівської, Рівненської, Плавської, Озерянської, Новоолексіївської №2, Стрілківської, Щасливцівської, Генічеських №3, №4 загальноосвітніх шкіл.
Музеї, що створені на базі загальноосвітніх навчальних закладів, є своєрідними виховними центрами, у яких дбайливо зібрано і зберігається все, що є гордістю нашого народу.
Найкращі матеріали огляду-конкурсу будуть направлені для участі в обласному етапі Всеукраїнського огляду музеїв при навчальних закладах.
Генічеськ мій – затишне, рідне місто
Кожна людина з любов’ю ставиться до своєї маленької Батьківщини, де вона народилася, зробила перший крок у життя, де вперше пізнала світ, почула рідну мову, матусину колискову, завітала до дитячого садка.
Які враження залишаться від дитинства, залежить від нас - дорослих!
Надзвичайно важливо сьогодні плекати у маленьких громадян України любов до рідного краю, народу, його культури,традицій. А починати потрібно з близького - сім’ї, дитячого садка, рідного міста. В Генічеському яслах – садку №14 «Колосок» вихователі вчать дітей любити рідне місто, знайомлять з пам’ятками, містами слави, відпочинку, з працею людей міста, з видатними та почесними людьми міста Генічеська.
6 листопада 2015 року в Генічеському яслах-садку №14 «Колосок» в старшій групі вихователь Людмила Овчар провела інтегроване заняття у формі телемосту Генічеськ-Київ «Рідне місто – моє» з використанням інтерактивних комп’ютерних технологій. Діти виступали у ролі кореспондентів дитячих журналів та місцевих газет, які представляли своє місто, розповідали гостям про пам’ятні місця нашого міста, красу та цілющу силу Азовського моря. На заняття були запрошені видатні митці нашого міста – талановита місцева художниця Анжела Коренкова та поет, цікава людина, майстер зупиняти мить, фотохудожник, почесний громадянин міста Олександр Прихненко.
Діти із зацікавленням слухали Анжелу Геннадіївну, яка розповіла про себе та свою творчість, познайомила зі своїми картинами, присвяченими Генічеську, одну із них подарувала музею дитячого садка. Багато задоволення принесла дітям і зустріч з Олександром Володимировичем Прихненком. Він поділився спогадами про своє дитинство, творчій шлях, почитав дітям власні вірші «Зайчик», «Їжачок», на згадку про зустріч подарував дітям свій фотоальбом та збірки віршів. Вихованці дитячого садка також приготували гостям подарунки: запальний український танок «Гопак», та власноруч виготовлених паперових голубів миру, квіти.
Діти - це майбутнє країни, це вони, маленькі громадяни-будівельники майбутнього життя в Україні. Дітям було запропоновано на мить уявити себе мером міста, сівши в уявне «Крісло мера» та висловити свої думки «Що я зробив би для міста, коли б мене обрали мером?». Пропозиції були різні, висновок один – діти мріють про щасливе майбутнє. Вихованці ясла – садка «Колосок» втілили свої мрії в іграшковий макет «Містечко розваг» для всіх маленьких мешканців Генічеська.
Заняття закінчилось, але кожна дитина мала змогу ще раз доторкнутись до краси мистецтва і хтозна, проминуть роки, і нашу «маленьку батьківщину» прославлять нові талановиті митці, справжні патріоти країни.
Відкриття місячника оборонно – масової та військово – патріотичної роботи
Відповідно до плану роботи відділу освіти на листопад 2015 року у Стрілківській загальноосвітній школи I-III ступенів розпочався місячник оборонно-масової та військово-патріотичної роботи тематичною лінійкою, на якій був присутній кошовий отаман Запорізького війська Низового, Запорізька Січ, Рижов Костянтин Анатолійович. Діти з задоволенням слухали розповідь кошового отамана про історію Запорізького козацтва, важливість збереження українських національних традицій, поширення і пропаганди козацького і бойового звичаю Спас.
Вихованці гуртків «Патріот» і «Юні музеєзнавці» провели екскурсію та ознайомили гостя з експозиціями музею «Берегиня». Всіх присутніх зацікавила виставка творчих робіт «Рідна мова-калинова».
По завершенні заходу усі присутні висадили саджанець 700-річного дубу, який з 2010 року є Національним деревом України.
«ВІД СЕРЦЯ ДО СЕРЦЯ»
Від серця і до серця
Ми прокладемо стежинку,
У кожного позичимо
Любові хоч краплинку.
І ось уже - дорога,
По ній ітимуть люди.
Краплинка до краплинки –
З любові море буде.
(Л.Вознюк)
Під таким девізом 22 жовтня 2015 року у дошкільному навчальному закладі яслах-садку «Ластівка» Стрілківської сільської ради відбулася зустріч з прикордонниками відділу прикордонної служби «Генічеськ» під керівництвом начальника відділення інспекторів, капітана Олександра Андрощука. Педагогічний колектив разом з вихованцями підготували для гостей яскраве свято, на якому лунало багато пісень, діти подарували гостям свої малюнки, поробки-серця, частували короваєм, спеченим кухарями дошкільного навчального закладу. У святковому концерті приймали участь вчителі початкових класів Стрілківської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів разом зі своїми учнями. По закінченню заходу сім’я волонтерів Завадський Владислав Йосипович та Завадська Олександра Вікторівна пригостили гостей тортами.
Участь в таких заходах дає дітям змогу проявити свої патріотичні почуття, зробити щось корисне, відчути вдячність, радість від доброї справи.
Добре, коли є люди, які просто допомагають…
Допомога дітям у цілому світі-
Це місія честі, любові, добра…
Саме з цих слів розпочалося урочисте відкриття Кімнати національно-патріотичного виховання у Стрілківській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів 17 жовтня 2015 року. На свято були запрошені почесні гості: заступник голови Генічеської районної ради Віктор Крайовий, начальник відділу освіти Генічеської районної державної адміністрації Ірина Попова, голова координаційної ради з питань сприяння правоохоронним органам України, генерал-лейтенант, академік, лауреат премії Генерального секретаря Всесвітньої конвенції поліцейських Світлана Панасенко, голова громадської організації «Волонтер» Василь Доган, заступник директора бази відпочинку «Сокіл» Станіслав Гетьман, атаман Усть-Азовського окремого козачого полку Сергій Галіч, директор підприємства «Югінвест» Юрій Пуделко, доктор педагогічних наук, професор Національної академії педагогічних наук Олександр Самойленко.
Учні школи радували гостей своїми виступами, а керівник гуртка «Патріот» Лариса Одесюк розповіла про роботу з військово-патріотичного виховання у школі. Директор школи Олег Крестьянов виразив слова вдячності усім, хто проявив турботу про дітей, хто організував та зробив не тільки капітальний ремонт у кабінеті від підлоги до опалення, а й обладнав кабінет згідно сучасним вимогам. А також бригаді будівельників УПТК-49 КБ «Південне» управління промислово-тенічної комплектації №49 державного підприємства КБ «Південне» (Гафаров Руслан,Чертану Євгеній ,Войку Андрій, Анянова Ганна) на чолі з бригадиром Шефкі Абкадировим. та майстром Андрієм Литвиненко, що за короткий час підготували для дітей сучасний кабінет. Дуже приємно, що в наш час зустрічаються люди, небайдужі до проблем школи, які розуміють, наскільки важливі сьогодні для нашої країни нові підходи і нові шляхи до виховання патріотизму у молодого покоління.
Як буває на звичайному Дні народженні, гості завітали на свято з подарунками для нового кабінету національно-патріотичного виховання та добрими словами на адресу педагогічного колективу, який проводить активну роботу щодо формування в учнів високої патріотичної свідомості. Голова громадської організації «Волонтер» Василь Доган нагородив колектив школи подякою за активну участь у волонтерському русі Генічеського району і вагомий внесок у наданні допомоги військовослужбовцям Збройних Сил України. Особливі нагороди вручила голова координаційної ради з питань сприяння правоохоронним органам України, Світлана Панасенко – медаль «За вагомий внесок в розвиток с.Стрілкове» – Панфіловій Світлані Миколаївні, мешканцю села, та медаль «За відродження України» від Всеукраїнського об′єднання «Країна» директору б/в «Сокіл» Василю Жицькому, спонсору школи – Юрію Пуделко, керівнику гуртка «Патріот» Ларисі Одесюк , вчителю початкових класів – Наталії Добрянській.
По завершенню офіційної частини усі присутні змогли відвідати клас національно-патріотичного виховання, оцінити сучасність інтер′єру та дизайнерських рішень. А учні 6 класу (класний керівник Дмитрієва Ю.В.) написали листа Генеральному директору ДКБ «Південне» та пообіцяли закінчити школу на добре та відмінно, щоб у подальшому працювати з ракетно-космічною технікою.
Адміністрація школи, педагогічний та учнівський колективи висловлюють щиру подяку Генеральному директору ДКБ «Південне» Олександру Дегтярьову, директору підприємства «Югінвест» Юрію Пуделко, підприємцю Оксані Чорнобривцевій за надану допомогу у відкритті Кімнати школяра, яка стане справжнім центром національно-патріотичного виховання у школі.
«День захисника України» відзначили маленькі патріоти своєї держави у Генічеському яслах-садку № 3 «Казка»
13 жовтня 2015року напередодні Дня захисника України у Генічеському яслах - садку №3 «Казка» відбулося свято «Шануємо захисників Вітчизни». На святковий захід були запрошені військовослужбовці відділу прикордонної служби міста Генічеська: лейтенант - Дмитро Григорович, молодший лейтенант - Владислав Городничий та рядова - Тетяна Грищенко.
Вихованці середньої логопедичної групи № 3 «Чомусики» гарно співали патріотичні пісні, танцювали веселі танці «Морячка», «Маруся», грали в цікаві ігри «Переправа через ріку», «Бойова тривога», «Перетягни бука», «Армрестлінг», в яких активну участь взяли запрошені військовослужбовці. Наприкінці свята почесні гості подякували малятам за чудовий концерт та подарували їм солодощі, побажали міцного здоров’я, щасливого дитинства, щоб виросли з них справжні захисники своєї Вітчизни. Велику подяку та привітання прикордонникам висловили батьки та колектив закладу, подарувавши їм квіти та святковий торт у вигляді прапору України, дошкільнята підготували вітальні листівки.
Святковий концерт «З відданістю Україні», присвячений Дню захисника України
Напередодні святкування Дня захисника України 13 жовтня 2015 року у районному Палаці творчості дітей та юнацтва відбувся святковий концерт «З відданістю Україні», присвячений цій знаменній події. Колективи Палацу щиро привітали зі святом військовослужбовців 164-ої радіолокаційної харківської бригади, що були запрошені на свято. Пам’ять загиблих героїв АТО, наших земляків, вшанували хвилиною мовчання. З привітальним словом звернулия до всіх присутніх заступник голови районної державної адміністрації Гульнара Бекірова та начальник відділу прикордонної служби «Чонгар» Вячеслав Мищенко.
За високий рівень організації військово-патріотичного виховання, вагомий внесок у формування національної свідомості підростаючого покоління вчителі предмету «Захист Вітчизни» Віталій Салата (Новодмитрівська загальноосвітня школа I- III ступенів) та Віктор Климчук (Рівненська загальноосвітня школа I- III ступенів) були відзначені грамотами районної державної адміністрації.
У рамках всеукраїнської акції «Браслет нескорених» («Оберіг захисника») учні загальноосвітніх навчальних закладів району виготовили браслети у національних синьо-жовтих кольорах, які подарували присутнім на святі військовим.
По завершенні свята зі словами привітання до військових звернулась начальник відділу освіти районної державної адміністрації Ірина Попова, яка побажала нашим захисникам залишатися такими ж мужніми, сильними, сповненими героїзму, та, звичайно, найголовнішого - міцного здоров’я, наснаги та стійкого миру на рідній землі.
«Українські посиденьки у Країні Співайлівці»
У теплий останній день вересня 2015 року у Фрунзенському дошкільному навчальному закладі «Світлячок» проведено захід «Українські посиденьки у Країні Співайлівці». Вихованці та дорослі були вдягнені в українське національне вбрання, кімната прикрашена вишитими рушниками, керамічними іграшками, посудом, букетами з осінніх квітів та яскравого листя. Лунали українські мелодії, пісні, дитячий сміх, із задоволенням грала малеча на музичних інструментах - бубнах, брязкальцях, згадувала народні ігри, кружляла у веселих українських таночках.
Вихованці познайомилися з народними обрядами – обряд першого заплітання дівочої коси, вишивання рушників, слухали легенди про народні обереги – калину, дуб. А закінчилося свято, звичайно, частуванням. До смаку прийшлися малечі вареники та пампушки.
Саме так, душевно, у дружньому колі – селяться в дитячі душі любов та повага до свого народу, до його культури, до рідної мови. Селяться, щоб залишитися там назавжди, а з часом перерости у справжні патріотичні почуття любові до своєї Батьківщини, почуття гордості за неї, бажання зробити її кращою, багатшою, сильнішою.
"Рокрилля душі" сокологірненської школярки Пічко Аліси
З метою виявлення та підтримки творчо обдарованої молоді, сприяння розкриттю її таланту і прищеплення їй любові до рідної мови та літератури, формування патріотичних почуттів засобами літературного слова з 28 по 30 вересня у місті Київ за ініціативи Національного центру «Мала академія наук України» пройшов фінальний етап Всеукраїнського літературного конкурсу «Рокрилля душі», присвяченого 85-річному ювілею Ліни Костенко. У ньому прийняли участь переможці І обласного етапу конкурсу з 24 областей України та міста Києва, які представили експертному журі 95 оригінальних творчих та дослідницьких робіт.
Херсонську область на конкурсі гідно представила учениця 11 класу Сокологірненської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Пічко Аліса у номінації «Літературна творчість». За свою творчу роботу під керівництвом учителя української мови та літератури вищої категорії, старшого учителя Ірини Подрєзової учениця була нагороджена Дипломом ІІ ступеня Інституту літератури імені Т.Г. Шевченква та Малої академії наук України й цінним подарунком – книгами сучасних українських авторів.
Окрім хвилювання під час захисту творчої роботи та спілкування із однолітками із різних регіонів України, у душі юної призерки залишилися незабутні враження від відвідування Національного музею Тараса Шевченка, Національної кіностудії ім. О.Довженка, зустрічей з видатними письменниками.
Проведення дня партизанської слави у загальноосвітніх навчальних закладах
Багато років минуло з часів Другої світової війни. Про ті події ми дізнаємось із книг, кінофільмів, розповідей. Ми з вдячністю згадуємо тих, хто віддав своє життя за наше світле сьогодення.
До Дня партизанської слави та вшанування пам’яті жертв фашизму у загальноосвітніх навчальних закладах району проведені тематичні уроки, лекції, бесіди про подвиг наших прадідів у роки Другої світової війни та нинішню боротьбу за суверенітет і територіальну цілісність країни, зустрічі з ветеранами Другої світової війни та воїнами АТО. Учнями загальноосвітніх навчальних закладів здійснено покладання квітів до пам’ятників загиблим воїнам-визволителям, упорядковано могили загиблих воїнів.
У районному краєзнавчому музеї для учнів загальноосвітніх навчальних закладів міста Генічеська було проведено годину спілкування «Ніхто не забутий, на попіл ніхто не згорів». Наукові співробітники Генічеського краєзнавчого музею провели літературно-просвітницький екскурс у героїчний літопис партизан – розповіли присутнім про розгортання партизанського руху в Україні та на окупованій території Генічеського району під час Другої світової війни, про епізоди з бойової біографії Сидора Ковпака, Олексія Федорова та Антона Сидорченка.
По закінченні зустрічі учасники заходу поклали квіти до меморіальної дошки двічі Героя Радянського Союзу Сидора Ковпака, яка розташована на будівлі районного військового комісаріату.
Нехай День партизанської слави передається з покоління в покоління і надалі, нехай зберігає в наших серцях такі поняття, як Батьківщина, честь, обов’язок і пам’ять.
У загальноосвітніх навчальних закладах Генічеського району пройшов Перший урок
1 вересня 2015 року у всіх загальноосвітніх навчальних закладах району пройшов Перший урок, який був спрямований на утвердження єдності України.
Під час уроку було оголошено хвилину мовчання з метою вшанування пам’яті Героїв Небесної Сотні, воїнів та інших загиблих у боротьбі за свободу, цілісність та єдність нашої держави.
Досвідчені вчителі обрали різноманітні форми і методи проведення Першого уроку, було використано зображення державних символів, географічна карта України, портрети відомих українців, афоризми про патріотизм, боротьбу за свободу, елементи державної символіки в одязі вчителів та учнів, зокрема, жовто-блакитні стрічки та використання національного вбрання, що підкреслює єдність народу України.
Проведений Перший урок знаменує початок нового навчального року. Нехай 2015-2016 навчальний рік пройде під мирним небом нашої єдиної України.
Подорож до Карпат
Учні Генічеської загальноосвітньої школи I-III ступенів № 1 під керівництвом педагогів Подзолкової Анжели Анатоліївни та Осьмак Віри Вікторівни в День Незалежності України здійснили подорож до Карпат. Діти відвідали мальовничий край, який увібрав в себе все багатство Карпат: від мальовничих краєвидів з високими горами, зеленими лісами, швидкими ріками та потоками, дзвінкими водоспадами до цікавих самобутніх традицій та обрядів мешканців цієї землі – гуцулів.
Діти побачили мальовниче Яремче, пам’ятники архітектури, відвідали Карпатській національний природничий парк, побували у вольєрному господарстві, побачили оленів, косуль, диких кабанів; купалися у річці Прут, водоспаді Пробій; пройшли стежками Олекси Довбуша, побачили скелі та печери. В День Незалежності України учні здійснили похід на гору Маковиця (найвища вершина околиць Яремче висотою 984 метри над рівнем моря), на вершині якої підняли Державний Прапор України. 23 серпня 2015 року в День Прапору побували у Ворохті, побачили Говерлу, краєвиди Чорногорського хребта. А наступного дня відвідали Буковель, каталися на канально-крісельній дорозі, відвідали культурну столицю України – місто Львів, ознайомились з історичними місцями та архітектурними пам’ятками,побували в історико-культурному заповіднику «Личаківське кладовище», відвідали львівський храм,у якому діти запалили свічки за мир, за єдину Україну,дізналися, що таке хостел, криївка, посмакували ласощами в майстернях шоколаду та карамелі, дізнались, як народжується кава в копальні. Особливо цікавим було відвідування музею народної архітектури та побуту «Шевченківський гай», експозиція якого нараховує біля 120 пам’яток народної архітектури із західних регіонів України.
Ці незабутні літні гуцульські мандри залишаться в пам’яті назавжди. Окрему подяку учасники подорожі висловлюють Яриничу Георгію Івановичу, батькам, працівникам залізничної станції «Генічеськ».
◄
1 / 1
►