top of page

Семінари

Районний семінар вчителів предмета «Захист Вітчизни»

     19 квітня на базі Рівненської загальноосвітньої школи відбувся районний семінар вчителів предмету «Захист Вітчизни» з теми: «Шляхи реалізації принципів військово-патріотичного виховання на уроках «Захисту Вітчизни». Гостей зустрічали директор школи Олександр Костогладов та голова  Рівненської сільської ради  Олег Мельницький.  

     Цікавою була екскурсія до музею історії села, презентація моделі військово-патріотичного виховання школи. Учителі відвідали урок предмету «Захист Вітчизни» з теми: «Пересування на полі бою з подоланням мінно-вибухових загороджень», який проводив учитель Віктор Климчук. Урок було розпочато з виконання Гімну України. Протягом заходу школярі продемонстрували свої вміння і навички із тактичної та медичної підготовки. По завершенню уроку на учнів чекала солдатська каша. У обговоренні семінару прийняли участь всі присутні, які у своїх виступах зазначили високу майстерність вчителя, стан підготовки учнів з стройової підготовки. 

     На завершення вчитель предмету «Захист Вітчизни» Рівненської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Віктор Климчук поділився досвідом роботи з організації та проведення військово-польових зборів.

     Учасники семінару подякували педагогічному колективу за теплий прийом та високу якість проведення семінару!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Районний семінар заступників директорів з виховної роботи

   09 грудня 2015 року в Генічеському яслах – садку №17 «Теремок» відбулося чергове засідання Школи передового педагогічного досвіду(керівник завідувач Валентина Кокуль), на якому були присутні вихователі дошкільних навчальних закладів району та вчителі Генічеської загальноосвітньої школи I-III ступенів №3.

  Учасникам заходу була запропонована виставка методичного матеріалу, власного практичного досвіду роботи вихователів закладу. Завдяки матеріалам виставки гості ознайомились з використанням ігор народознавчого змісту, розвитку мовлення та логічного мислення дошкільників. У практичному блоці було переглянуто інтегроване заняття в старшій групі  з використанням гри-драматизації за сюжетом казки «Дванадцять місяців» та мовленнєвих ігор, яке провела вихователь Наталя Тернавська. На занятті діти розгадували ребуси, визначали значення фразеологізмів, пригадували прислів’я на морально-етичну тематику, складали розповідь про зиму. У віршованій формі була розіграна казка «Дванадцять місяців», де вихованці, як справжні актори, виконували ролі персонажів, передаючи її зміст.

   Після переглянутого заходу відбулася бесіда, під час якої піднімались цікаві та актуальні питання щодо вивчення і обміну навчальних технологій, що використовують педагоги ясел-садка і школи, про забезпечення умов для адаптації дитини до шкільного життя, активізації та розвитку необхідних якостей особистості та стійкого і впевненого бажання вчитися.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Засідання районної Школи передового педагогічного досвіду в Генічеському ясла-садку №17 «Теремок»

   09 грудня 2015 року в Генічеському яслах – садку №17 «Теремок» відбулося чергове засідання Школи передового педагогічного досвіду(керівник завідувач Валентина Кокуль), на якому були присутні вихователі дошкільних навчальних закладів району та вчителі Генічеської загальноосвітньої школи I-III ступенів №3.

  Учасникам заходу була запропонована виставка методичного матеріалу, власного практичного досвіду роботи вихователів закладу. Завдяки матеріалам виставки  гості  ознайомились з використанням ігор народознавчого змісту, розвитку мовлення та логічного мислення дошкільників. У практичному блоці було переглянуто інтегроване заняття в старшій групі  з використанням гри-драматизації за сюжетом казки «Дванадцять місяців» та  мовленнєвих ігор, яке провела вихователь Наталя Тернавська. На занятті діти розгадували ребуси, визначали значення фразеологізмів, пригадували прислів’я на морально-етичну тематику, складали розповідь про зиму. У віршованій формі була розіграна казка «Дванадцять місяців», де вихованці, як справжні актори, виконували ролі персонажів, передаючи її зміст.

     Після переглянутого заходу відбулася бесіда, під час якої піднімались цікаві та актуальні питання щодо вивчення і обміну навчальних технологій, що використовують педагоги ясел-садка і школи, про забезпечення умов для адаптації дитини до шкільного життя, активізації та розвитку необхідних якостей особистості та стійкого і впевненого бажання вчитися.

 

 

 

 

 

 

 

Патріотичне виховання дошкільників через твори Василя Сухомлинського

  18 листопада 2015 року у Новоолексіївському ясел-садку №20 «Джерельце» було проведено  методичне об’єднання для вихователів дітей середнього віку за темою: «Патріотичне виховання дошкільників через твори Василя Сухомлинського». На заході були присутні методист районного методичного кабінету Тетяна Перфільєва, керівник методичного об’єднання Олена Солянік та 20 вихователів із дошкільних навчальних закладів району.

   Захід, у ході якого з дітьми було закріплено знання про символи України проводили вихователі середньої групи Наталя Кравчук та Олена Семенова. Вихованці були вдягнені у національні костюми, співали пісні, танцювали, декламували вірші, показали цікаву театралізовану виставу за оповіданням Василя Сухомлинського «Гавеня та соловей». Після переглянутої вистави діти за допомогою карток зобразили  послідовність дій  в оповіданні та дійшли висновку, що любов до Батьківщини починається з любові до матері та рідної домівки. По закінченню заняття діти закріпили знання про зимуючих пташок України, розповідаючи про них.

    Підсумком методичного об’єднання стало надання методичних рекомендацій вихователям району щодо патріотичного виховання дітей дошкільного віку.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Наступність між дошкільним навчальним закладом та початковою школою

                                                           Збиратися разом це – початок,

                                                          Триматися разом це – процес,

                                                       Працювати разом це – успіх.

                                                                                                 

   6 листопада 2015 року в дошкільному навчальному закладі Щасливцевської сільської ради яслах-садку «Ромашка» відбувся захід за темою:  «Наступність між ясла-садком «Ромашка»  та початковою ланкою Щасливцевської загальноосвітньої школи I-III ступенів».

 На заході були присутні почесні гості: начальник відділу освіти районної державної адміністрації Ірина Попова, методист районного методичного кабінету Тетяна Перфільєва, директор Щасливцевської загальноосвітньої школи I-III ступенів Лілія Косова  та заступник з навчально-виховної роботи Каріне Асатрян, завідувачі 11 дошкільних навчальних закладів району.

   Розпочала захід завідувач Щасливцевського ясла-садка «Ромашка» Людмила Кушніренко, яка розповіла  про пріоритетність компетентнісного  підходу до розв’язання основних завдань дошкільної та початкової ланок освіти. Продовжила тему заступник з навчально-виховної роботи Щасливцевської загальноосвітньої школи I-III ступенів  Каріне Асатрян про наступність та перспективність всіх компонентів системи на кожному ступені освіти.  Між вихователями дошкільного навчального закладу «Ромашка»  та  вчителями початкової школи було проведено  методичну ділову гру «Пазли», метою якої було показати концепцію роботи дитячого садка і початкової школи у напрямку наступності, створити атмосферу підтримки і порозуміння між дошкільною і початковою ланкою.

   Продовжився цей захід яскравим святом під назвою «Осінній ярмарок» за участю дітей-дошкільнят та учнів початкових класів, у якому також приймали участь і вихователі, і вчителі початкових класів, і батьки вихованців. Спільна робота початкової школи та дошкільного закладу  показала, що педагогічні  колективи  плідно працювали у напрямку наступності між ланками для створення єдиного освітнього простору, ними забезпечено згуртовану, злагоджену роботу, сформовано стосунки співробітництва, взаємодопомоги.

   Така системна діяльність не лише забезпечує кращу підготовку й безболісну адаптацію дошкільнят до навчання у школі, а й сприяє вдосконаленню фахової майстерності педагогів, налагодженню дружніх та ділових стосунків між колективами дошкільного навчального закладу та школи.

 

 

 

 

 

 

 

Засідання Школи молодого завідувача у Генічеському яслах-садку № 3 «Казка»

   30 жовтня 2015 року в Генічеському яслах-садку № 3 «Казка» пройшло засідання Школи молодого завідувача за темою: «Організація контролю за навчально-виховним процесом», під керівництвом Зої Омельяненко, завідувача цього дошкільного закладу. Учасниками засідання були завідувачі з 10 сільських дитячих садків та методист  районного методичного кабінету Тетяна Перфільєва.

   Контроль у дитячому садку складає  цілу  систему спостережень і перевірок відповідності навчально-виховного процесу державному стандарту  дошкільної освіти, а також програмі навчання та виховання. На сучасному етапі розвитку суспільства вимоги до здійснення контролю за навчально-виховним процесом зросли.

   Згідно плану керівники дошкільних навчальних закладів переглянули заняття з фізичної культури в старшій групі «Королівство здоров’я», яке провела інструктор з фізкультури Інгрида Стойко. Молоді завідувачі отримали теоретичні та практичні знання з організації і проведення медико-педагогічного контролю від старшої медичної сестри Ірини Борисенко та вихователя-методиста Надії Рак. Вони навчилися складати протокол спостережень медико-педагогічного контролю, підраховувати загальну та моторну щільність заняття з фізичної культури, отримали консультацію «Контроль за заняттям з фізичної культури» та методичні рекомендації. Заняття пройшло активно та плідно.

 

 

 

 

 

 

 

Районне методичне об'єднання

    13 жовтня 2015 року в дошкільному навчальному закладі «Сонечко» Павлівської сільської ради відбулося засідання районного методичного об’єднання для вихователів  дітей старшого дошкільного віку за темою: «Бінарне заняття еколого-краєзнавчого напрямку:«Дослідники рідного краю». У роботі заходу взяли участь методист районного методичного кабінету Тетяна Перфільєва, керівник методичного об’єднання Оксана Галич (вихователь Генічеського ясел-садка «Червона шапочка»), секретар Павлівської сільської ради Лілія Білецька, практичний психолог Павлівської загальноосвітньої школи I-III ступенів Валентина  Кураченко,  вихователі з 17 дошкільних навчальних закладів району.

   Під час заняття вихователями Оленою Арбузовою та Аліною Редько було створено позитивну емоційну атмосферу, вони ознайомили вихованців з  Херсонщиною і її  природними багатствами, збагатили уявлення дітей про її територію,  дерева Цюрупинського лісу,  підводний світ Дніпра, Чорного і Азовського морів,  звірів Асканії-Нової та птахів Таврійського степу. Діти вирушили у подорож на пошуки частинок карти і мандрували  по незвичайних стежинках. Протягом заняття дошкільнята грали в різні дидактичні ігри, вихователями були використані пальчикова гімнастика та гімнастика для глаз. А наприкінці заходу діти оздоблювали на папері морських мешканців  камінцями.

  Засідання пройшло у невимушеній позитивній атмосфері. Учасники методичного об’єднання високо оцінили рівень проведеного заняття та надали методичні рекомендації, зазначили, що вихователі використали ефективні засоби, інноваційні методи та прийоми організації дітей.

 

 

 

 

 

 

Please reload

bottom of page